Blogi

Vastab Astra Tofer oma 75. juubeli puhul!

1. Mis aastal lõpetasite balletikooli (ja millise)?

Lõpetasin Tallinna Koreograafiakooli 1967. aastal. Koos minuga lõpetasid: Lea Ahero, Kirke Burman, Ljudmila Kirš, Peeter Karell, Tõnis Lepp ja Ülo Truusa. Erialaõppejõududeks olid Zoja Kalevi-Silla ja Enn Suve. Diplomietenduseks oli „Esmaralda” II vaatuse 1 pilt ja Divertisment.


2. Millistes teatrites olete tantsinud?

Töötasin balletiartistina 21 aastat Estonia teatris. Tantsinud olen veel paljudes teistes teatrites külalisetenduste ajal.


3. Värvikas mälestus kooliajast

Toredad mälestused on jäänud kooliaegsetest esinemistest Estonia teatri laval. Näiteks tantsisime Luikede järve III vaatuses „Väikeste narride tantsu” ja meil, lastel, oli seal laval ikka väga lõbus olla!


4. Värvikas mälestus teatrist (või lemmikroll)

Minu lemmikballett on alati olnud „Giselle”. Kuna olin kogu oma tööperioodi jooksul rühmatantsija, siis II vaatuse vilisid meeldis mulle teha ja nautisin seda väga.


5. Mis teeb balletiartisti elukutse eriliseks? Mis sellest ajast enim meelde on jäänud?

Mäletan, et kui ma seal laval seisin vilina, olin tõeliselt õnnelik – see kaunis muusika ja mina pikas valges patškas... Tänu sellistele hetkedele ei kahetsenud ma kordagi, et valisin sellise erilise elukutse ja tänu sellele elukutsele tundsin ka ennast erilisena ja õnnelikuna.

6. Soovitusi praegustele tantsijatele

Kuna balletitantsija elu laval on nii lühike, siis, kallid noored, nautige seda aega nii kuidas saate, sest need on teie elu kõige õnnelikumad ja ilusamad hetked. Ja veel tahaks ma öelda, et praegusel ajal puudub romantika – nii päris elus, kui ka laval. Sorry :(


Fotode allkirjad:

1. Balletikooli 3 või 4 klass – tunnis

2. Esinemine õpilasena Estonia Kontserdisaali laval

3. 7 klassi õpilasena (koos Aleksandr Bogatõrjoviga)

4. Balletikooli lõpukontsert 1967. a. - Pugni „Esmeralda” Fleur de Lys, Phoebus – Tõnis Lepp

5. Balletikooli lõpukontsert 1967. a. - Assafjevi „Pariisi leek” - Pas de deux, partner Peeter Karell


Blogi