Uudised

Presidendi noore kultuuritegelase preemia pälvis Jevgeni Grib

President Alar Karis andis Kadriorus üle noore kultuuritegelase preemia balletitantsijale ja koreograafile Jevgeni Gribile. Ta on olnud 2010. aastast Eesti Rahvusballeti liige ja 2015. aastast balletisolist, kes on tantsinud peaosi paljudes lavastustes nii Estonias kui Vanemuises ja olnud tegev ka koreograafina.

„Ballett nõuab sarnaselt muusikutele suurt pühendumist ja järjepidevat tööd alates varajastest eluaastatest. Loobumist paljust, et pakkuda teistele hingelisi elamusi, rõõmu ja tuge,“ kõneles president Karis. „Selline distsipliini, nõudlikkuse ja loomingulisuse sümbioos nagu Jevgeni Gribis kokku saavad, on muljetavaldav,“ sõnas president Karis. Riigipea ütles preemiat üle andes, et Gribi looming on kõrgelt hinnatud nii kriitikute, kolleegide kui publiku poolt ning olnud inspiratsiooniks teistelegi.

Vabariigi Presidendi Kultuurirahastu noore kultuuritegelase preemia on mõeldud kuni 35-aastasele silmapaistvale kultuuritegelasele tänuks ja tunnustuseks tehtu eest ning edasiseks innustuseks. 5000 euro suurust preemiat rahastab aastast 2018 ettevõtja Enn Kunila. Varem on preemia pälvinud näiteks dramaturg Eero Epner, luuletaja Kristiina Ehin, džässmuusik Kadri Voorand, arvutimänguloojad Robert Kurvitz ja Aleksander Rostov ning viimati helilooja ja dirigent Rasmus Puur.


Foto:  Vabariigi Presidendi Kantselei, Olari Pilnik
Blogi