Sündmused

Vanemuises esietendub ballett "Vihm detsembris"

Frédéric Chopini elust ja muusikast inspireeritud ballett kahes vaatuses

„Vihm detsembris“ on inspireeritud Frédéric Chopini eluloost ning kujutab Chopini traagilist armastuslugu tunnustatud prantsuse naiskirjaniku George Sandiga, kellele meespseudonüüm oli ainus võimalus, et 19. sajandi prantsuse kirjandusmaailmas läbi lüüa.

Chopini elukäiku vormisid kõige enam tema karjäär ja jäägitu pühendumine muusikale, samuti haigus, mis heliloojat hilisemas elus vaevas. Nende fragmentide taustal joonistub põhilise, ikka ja jälle korduva teemana välja tema romantiline suhe George Sandiga.

Endine Hamburgi Balletiteatri tantsija Kristina Paulin on noore koreograafina jõudnud kanda kinnitada nii Saksamaa teatrites kui ka Kasahstanis, Slovakkias, Ühendkuningriigis ja Itaalias. Oma loomingus ammutab ta inspiratsiooni kirjandusklassikast, biograafiatest, kujutavast kunstist ja mütoloogiast. Paulini „Vihm detsembris“ sai esiettekande 2022. aastal kolmeosalise balletiõhtu „3x Chopin“ raames Salzburgi Riigiteatris balletijuht Reginaldo Oliveira all. Vanemuise teatris esietenduvas lavastuses toob Paulin värskelt loodud teises vaatuses kõrgendatud tähelepanu alla ka Chopini sisemaailma.

Leian, et kõik Chopini muusikateosed on isiklikud, õrnad ja haprad. Tema muusikat kuulates võib tunnetada tema hinge kohalolu, ta pühendas kogu oma elu oma kunstile.

– Kristina Paulin, lavastaja ja koreograaf

HELILOOJA: FRÉDÉRIC CHOPIN
LAVASTAJA, LIBRETIST, KOREOGRAAF JA KUNSTNIK:  KRISTINA PAULIN (Slovakkia/Saksamaa)
KOSTÜÜMIKUNSTNIK: STEPHANIE BÄUERLE (Salzburgi riigiteater)
MUUSIKALINE KUJUNDAJA JA HELILOOJA DAVIDSON JACONELLO (Kanada)
VALGUSKUNSTNIK: IMBI MÄLK
LAVASTAJA ASSISTENT SILVIA AZZONI (Hamburgi balletiteater)

 

PIANIST: MARGUS RIIMAA VÕI TOMMASO MAGANZANI

OSADES: RAMINTA RUDŽIONYTĖ-JORDAN, GEORGIA TONI HYRKÄS, BENJAMIN NEWMAN, ALAIN DIVOUX, CAROLINE MAQUIGNON, OLIVIA LENSSENS, GUS UPCHURCH, AKIHITO SHIMOGATA, BRADLEY HOWELL, WILLIAM HALTON, ALEXANDRA HEIDI FOYEN, MARIA ENGEL, EMILY WARD, GERARDO AVELAR, HODAKA MARUYAMA, BENJAMIN KYPRIANOS, GUSTAVO PEDRO, ALEXANDER GERMAIN DREW

VANEMUISE BALLETITRUPP


Piletid ja rohkem infot leiab siit!

Blogi